Visszalépés / Program
ORSZÁGOS WEÖRES SÁNDOR GYERMEKSZÍNJÁTSZÓ FESZTIVÁL...
Időpont: 2017.05.13 - 2017.05.13
Helyszín: Csapókerti Közösségi Ház

Május 13., 9.00    
ORSZÁGOS WEÖRES SÁNDOR GYERMEKSZÍNJÁTSZÓ FESZTIVÁL ÉSZAK-KELET MAGYARORSZÁGI (Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén) REGIONÁLIS TALÁLKOZÓJA 
Program: A négy megye megyei találkozóin arany minősítéssel rendelkező csoportok bemutatkozása. (A legjobbak a pécsi országos gálára kaphatnak meghívást.) * Szakmai fórum
Együttműködő partner: Abakusz Műhely Egyesület

2017. május 13-án, szombaton, 9.30-tól szervezi meg az Abakusz Műhely Egyesület és a  Debreceni Művelődési Központ Csapókerti Közösségi Háza a XXVI. Weöres Sándor Gyermekszínjátszó Fesztivál Észak- Kelet Magyarországi (Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén) Regionális Találkozóját a Csapókerti Közösségi Házban (Süveg u. 3.). Köszöntőt mond: Jantyik Zsolt, a Debreceni Művelődési Központ igazgatója.

A találkozón bemutatkoznak a négy megye megyei találkozóin Arany minősítést szerzett csoportjai. (A legjobbak a pécsi országos gálára kaphatnak meghívást.) A bemutatkozókat szakmai fórum követi.

Meghívott vendégek, a szakmai beszélgetés partnerei:

Kiss Tibor Csokonai-díjas gyermekszínjátszó rendező, drámatanár * Györgyjakab Enikő Uniter-díjas színművész, a Kolozsvári Állami Magyar Színház tagja, a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem Színház és Televízió Karának óraadó tanára * Varju Nándor színész, drámatanár * Emri Miklósné pedagógus-mentálhigiénikus, pszichodráma asszisztens, tréner * Makónyi Judit - klinikai szakpszichológus, pszichodráma asszisztens

Program:

9.30 MEGNYITÓ
A rendezvényt megnyitja Jantyik Zsolt, a Debreceni Művelődési Központ Igazgatója

Előadások:            

09.40-10.05  Premier - Miskolc                                                                              

Invázió

Csoportvezető-rendező: Püspöki Péter (25’)

 

10.10-10.25  Ne-Felejcs,  Kistokaj                                                                   

Az már nem igaz

csoportvezető-rendező: Tarsoly-Toth Erika (15’)


10.35-10.55  A DMK Alföld Gyermekszínpada, Debrecen                

Sámsemék szobrot készít avagy Játék a művészet lehetőségeiről

Csoportvezető-rendező: Várhidi Attila (20’)

 

11.00-11.15  Huncutkák Utánpótlás csoport, Ajak                                              

A soványító palacsinta

Csoportvezető-rendező: Tormáné Szabó Ilona (15’)

 

SZÜNET


11.15-12.20 Szakmai beszélgetés az 1-4. előadásokról                                

12.20-12.35    Avastetői Pegazus, Avastetői Ált. Isk. és AMI, Miskolc        

A Jóka ördöge

Csoportvezető-rendezö: Nagy Andrea (15’)

 

12.40-12.58  HUNCUTKÁK, Nagyvárad  (Románia)                            

Kövér Lajos és sovány Laci

Csoportvezető-rendező: Rusz Csilla (18’)

 

13.08-13.23    Kaméleon, Garabonciás Művészeti Iskola, Tiszalúc                           

Csizmás kandúr

Csoportvezető-rendező: Ducsai Tiborné (15’)

 

13.28-13.48    Szent János Bogárkák, Egyek                                                      

Kicsik és nagyok

Csoportvezető-rendező: Kiss-Menyhárt Éva (20’)

 

SZÜNET

13.48-14.50 Szakmai beszélgetés a 5-8. előadásokról                     

 

14.50-15.00 Gézengúzok csoport, Újfehértó                                                            

Kire ütött ez a gyerek?

Csoportvezető-rendező:  Szilágyi Ildikó (10’)

 

15.05-15.30 Kincskeresők csoport, Nagyhalász                                            

Farkas kontra Piroska

Csoportvezető-rendező: Szentirmai Gáborné (25’)

                                  

15.35-16.05    Dömik  Nagykároly  (Románia)                                              

A boldog ember inge

Csoportvezető-rendezö: Szolomájer Tímea (30’)

 

16.10-16.36       Abakusz Színjátszó Kör, Debrecen                                              

Kárikittyom hadművelet

Csoportvezető: Nánási Sándor

rendezte: Nánási Brigitta és Nánási Sándor (26’)

 

16.36-17.40 Szakmai beszélgetés a 9-12. előadásokról    

 

16.36-17.40    “FESZTIVÁL FARKA”                                                          

 

JÁTÉKOS VETÉLKEDŐK * MOLDVAI TÁNCHÁZ a Duna Televízió Felszállott a Páva című élő műsorába bejutott Bontovics Letícia és Rusvai Máté táncosok vendégszereplésével.
Nánási Alexandra és Bolya Dávid vezetésével, zenél az ORT-IKI.

 

17.40-18.00   FESZTIVÁLZÁRÓ - Oklevelek, ajándékok átadása. 

 

Kiemelt partnerek
Minősített Közművelődési Intézmény
Cím: 4024 Debrecen, Piac u. 22.
E-mail: dmk@debrecenimuvkozpont.hu
Telefon: 06 (52) 413-939
Pf. 419

Felnőttképzési ny.sz: 00633-2008
Akkreditációs lajstromszáma: AL-2460

Kiemelt ajánlatunk
Hírlevél | Eseménynaptár
Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Aktuális programok
KEDVELD FACEBOOK OLDALUNKAT
DEBRECENI KULTURÁLIS PROGRAMOK
Kiemelt partnerünk
Poptörténeti emlékpont