Visszalépés / Közösségek
56-os Szövetség Hajdú-Bihar megyei csoportja

Helyszín: Csapókerti Közösségi Ház
Időpont: minden hó első cs.: 14.00-15.00
Vezető: Egri Ferenc (megyei elnök)

Egyesületünket 1990-ben alapította Fazekas János László, aki jelenleg is betölti az országos elnöki tisztséget. Hajdú-Bihar megyei elnöki megbízottunk Egri Ferenc. Szövetségünk céljainak az 1956-os forradalom és szabadságharc résztvevőinek politikai, jogi és társadalmi rehabilitációjának maradéktalan megvalósítását, valamint az akkori célkitűzések maradéktalan megvalósítását tekinti. Képviseljük a forradalmat és szabadságharcot, valamint az abban részt vállalt személyeket az állami és társadalmi szervek, illetve a tömegkommunikációs eszközökön keresztül a közvélemény előtt.
Egyesületünk tevékenységei közé tartozik a szakmai előadások, klubdélutánok, filmbemutatók szervezése és rendezése, valamint történelmi kutatómunkák szervezése és elősegítése, illetve a forradalom utáni megtorlásra vonatkozó visszaemlékezések és jegyzetek készítése.

 

Kiemelt partnerek
Minősített Közművelődési Intézmény
Cím: 4024 Debrecen, Piac u. 22.
E-mail: dmk@debrecenimuvkozpont.hu
Telefon: 06 (52) 413-939
Pf. 419

Felnőttképzési ny.sz: 00633-2008
Akkreditációs lajstromszáma: AL-2460

Kiemelt ajánlatunk
Hírlevél | Eseménynaptár
Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Aktuális programok
2019. Február
Ke
Sze
Csü
Szo
Va
KEDVELD FACEBOOK OLDALUNKAT
Kiemelt partnerünk
Poptörténeti emlékpont